Wikiknjige:Potpis
Prema pravilima Wikiknjiga potpisujemo se samo na stranicama za razgovor (bilo kojeg imenskog prostora) i u Čitaonici. U člancima glavnog imenskog prostora se ne potpisujemo.
Kad se potpišete, a netko vam želi odgovoriti, kada klikne na vaš potpis on ga vodi na vašu suradničku stranicu i vašu stranicu za razgovor sa suradnikom. Neki suradnici u svoj potpis dodaju i poveznicu na doprinose i sl.
Za potpis u boji/bojama, za potpis s nekim znakom ili slično, za potpis s vašim imenom ili nešto simpatično, kao i potpis koji bi vodio i na vašu stranicu za razgovor trebate postaviti postavke.
Kliknete na Postavke i odaberete karticu Podaci o suradniku. U polje Vaš nadimak (za potpisivanje) upisujete postavke vašeg potpisa.
Postavke se upisuju u obliku poveznica na vašu suradničku, stranicu za razgovor, doprinose i sl.
Primjer
Izgled potpisa iz dva dijela s poveznicama na suradničku stranicu i stranicu za razgovor
[[Suradnik:SpeedyGonsales|<span style="color:blue;">Speedy</span>]] [[Razgovor sa suradnikom:SpeedyGonsales|<span style="color:silver;">Gonsales</span>]]
potpis izgleda ovako:
kada kliknete na Speedy poveznica vas vodi suradničku stranicu, a kad kliknete na Gonsales poveznica vas vodi na razgovornu stranicu suradnika.
Naravno možete kombinirati boje s pojedinim slovima kao ovdje
[[Suradnik:Andrej Šalov|<span style="color:red;">A</span><span style="color:orange;">nd</span><span style="color:yellow;">rej</span>]][[Razgovor sa suradnikom:Andrej Šalov|<span style="color:green;">Ša</span><span style="color:blue;">l</span><span style="color:purple;">ov</span>]]
a to izgleda ovako
Kombinacije su beskonačne, možete kombinirati i posebne znakove i uživati u svom potpisu.
Napomena:
- Morate označiti okvirić Običan potpis (bez automatske poveznice) i obavezno očistiti memoriju svog programa za Internet kako biste odmah vidjeli promjene (Mozilla: kliknite reload (ili ctrl-r), IE / Opera: ctrl-f5, Safari: cmd-r, Konqueror ctrl-r).
Uputa:
- Ne rabite datoteke, slike i kompliciranije kôdove u potpisu, jer to opterećuje poslužitelje i troši resurse Zaklade Wikimedije. Također troši prostor na diskovima, memoriju i slično. Uvođenjem Protočnih rasprava potpisi će u ovom obliku biti onemogućeni te će svi suradnici rabiti isti (standardni) oblik potpisivanja.